آشپزی و تغذیه

لوز پسته | طرز تهیه لوز پسته | دسر لوز پسته | دستور لوز پسته

پسته یک دسر خشک سنتی است که در همه موارد استفاده می شود. این کیک بدون فر تهیه شده است و برای کسانی که دوست دارند کیک تازه و خوشمزه بدون فر را در زمان همه گیری کرونا تهیه کنند بسیار مناسب است.

پسته

پسته همانطور که از نامش پیداست ، ماده اصلی این دسر پسته است. پسته همانطور که از پسته تهیه می شود ، از خواص خوب پسته نیز سود می برد. دارای خواصی مانند آنتی اکسیدان ها ، بهبود سلامت قلب ، کمک به کاهش وزن ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، کمک به جذب آهن و …

امروز در مجله دلتا طرز تهیه پسته را در قالب ساده و خوشمزه با هل و گل رز بدون فر آموزش می دهیم. به ما بپیوند.

مواد لازم برای تهیه پسته خانگی

  • 300 گرم شکر
  • پسته 300 گرم
  • 300 گرم آب
  • به مقدار لازم افزایش یافت
  • در صورت نیاز پرداخت کنید

طرز تهیه پسته قالبی با هل و گل رز بدون فر

مرحله اول: پسته ها را آماده کنید

ابتدا ترجیحاً پسته را برای تهیه پسته در خانه خرد کنید.برای این کار ، پسته ها را پوست کنده و در آسیاب گذاشته و می گذارند تا کاملاً نرم و پودر شود تا دانه های بزرگی در داخل نباشد. بهتر است آجیل را حرفه ای تر کنید ، یکبار الک کنید تا در صورت وجود مغزهای بزرگ در پودر پسته ، آن را جدا کنید.

مرحله 2: نوشیدنی را آماده کنید

بعد از آن باید شربت را تهیه کنید و برای این کار آب و شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کم کم جوش بیاید و شکر حل شود ، سپس کمی گلاب و کمی هل اضافه کنید. در شربت بگذارید و دوباره بگذارید ، کمی غلیظ شود ، سپس آن را از روی آتش بردارید و بگذارید کمی سرد شود.

مرحله سوم: شربت را به پسته اضافه کنید

پودر پسته بدست آمده را در کاسه ای می ریزیم و به تدریج شربت را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا پسته مانند خمیر شود ، بنابراین مطمئن شوید که شربت سرد را یکدفعه اضافه نمی کنید ، بلکه به تدریج و به تدریج اضافه کنید تا خمیر تبدیل شود. خیلی شل می شود ، کمی پودر پسته اضافه کنید.

مرحله 4: داخل قالب بریزید

برای تهیه مغز پسته در قالب سیلیکونی باید مقداری از مواد آجیل را داخل قالب بریزید و خوب فشار دهید یا اگر قالب ندارید آنها را در ظرف مستطیلی یا نایلون گرد یا سلفون گرد بریزید. و جوز هندی را در یک کاسه بریزید ، سپس آن را با یک چرخ گوشت خوب صاف کنید و آن را فشار دهید تا بافتنی و صاف شود.

مرحله پنجم: مغز پسته را بدون فر آماده کنید

سپس سینی را یک شب در یخچال قرار دهید تا به خودش بچسبد و سفت شود ، سپس چاقو را کمی خیس کرده و به شکلهای دلخواه برش دهید. می توانید آن را مانند باقلوا به شکل الماس آماده کنید و برای بیرون آوردن از قالب ، ترجیحاً آن را به مدت 10 دقیقه در دمای اتاق بگذارید ، سپس می توانید آن را به راحتی از قالب خارج کرده و به دلخواه تزئین کنید. نوش جان!

نکات اصلی تهیه مغز پسته بدون فر و قالب

  • می توانید مقدار مواد ذکر شده را کاهش داده یا دو برابر کنید.
  • برای تهیه مواد فندقی نیز می توانید از کمی شیر عسل استفاده کنید.
  • یکی دیگر از روشهای تهیه فندق این است که پسته و شکر را با هم مخلوط کنید بدون اینکه شهد بسازید و سپس گلاب را برای تهیه خمیر اضافه کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای یادگیری طرز تهیه انواع خوراکی ها ، مقاله دسر خوشمزه و مغذی با خرما را مطالعه کنید.

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا