آشپزی و تغذیه

طرز تهیه حلوا با شیره انگور | حلوا با شیره انگور | حلوای شیره انگور

حلوا آب انگور یکی از حلوا های خوشمزه و سالم است. به جای افزودن شربت به آرد ، این بار این حلوا را با شیره انگور درست می کنند.

طرز تهیه حلوا با شیره انگور

دستور العمل های زیادی برای تهیه حلوا وجود دارد. برخی افراد آرد را خوب سرخ می کنند تا قهوه ای تیره شود ، برخی دیگر آن را با خرما شیرین می کنند و برخی دیگر با افزودن آجیل به حلوا آن را به مقوی شام تبدیل می کنند. ما در این بخش از مجله دلتا چگونه آماده شود حلوا با آب انگور ما اجازه میدیم که بدونید. یک پای با طعم متفاوت با شیرینی سبکش آن را خوشمزه تر می کند.

عناصر

  • آرد سفید: دو فنجان
  • آب انگور: یک فنجان
  • کره: 100 گرم
  • روغن: نصف فنجان

چگونه آماده شود

ابتدا آرد را دوبار الک کنید. سپس یک ماهیتابه بزرگ را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. آرد را در تابه بریزید و مرتب هم بزنید. بعد از 10 دقیقه و شروع به تغییر رنگ آرد ، حرارت را کم کرده و به هم زدن ادامه دهید.

آرد را تنها نگذارید ؛ زیرا در چند لحظه ثابت روی اجاق گاز ، امکان سوزاندن آرد وجود دارد. مرتباً هم بزنید و کم کنید تا یکدست پخته و سرخ شود.

بعد از قهوه ای شدن آرد (نه خیلی تیره) ، کره را داخل تابه بریزید و آن را پشت قاشق چوبی بمالید تا با آرد ترکیب شود. سپس روغن را اضافه کنید. وقتی روغن ، کره و آرد خوب مخلوط شدند ، آب انگور را به آرامی اضافه کرده و هم بزنید. حلوا را با پشت قاشق مسواک زده و دوبار مخلوط کنید تا خوب با آرد مخلوط شود.

آخرین مرحله

وقتی آب میوه آماده شد ، آن را در بشقابی با لبه های کوتاه بریزید ، صاف کرده و نیم ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از سرد شدن می توانید حلوا را به صورت دالتون برش دهید یا با پودر نارگیل یا برش های پسته و بادام تزئین کنید.

حلوا با آب انگور که طرز تهیه آن را در این مقاله آموخته اید ، دارای چربی کم و شیرینی کمی است. در صورت تمایل می توانید آن را با پودر قند تزئین کنید تا شیرین شود.

خواص آب انگور

آب انگور یکی از محصولات انگوری است که از آب انگور به دست می آید و بسیار مفید و سرشار از خواص است. آب انگور کالری بیشتری نسبت به انگور دارد و مصرف مقدار کمی از آن انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند. این شهد حاوی ویتامین A ، B ، C و مواد معدنی مانند آهن ، منیزیم ، فسفر و کلسیم است.

پیشنهاد مطالعهمقاله درباره کیک گردو ، بدون فر ، آسان و سریع را بخوانید.

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا