آشپزی و تغذیه

شیرینی نارگیلی توپی | طرز تهیه شیرینی نارگیلی توپی

خمیر نارگیل کارخانه ای است که حاوی مقدار زیادی گلوکز ، آدامس ، قندهای مصنوعی و مواد افزودنی است ، بنابراین بهتر است این دسر را در خانه تهیه کنید.

شیرینی نارگیل پل

توپ نارگیل یا مربا نارگیل یکی از شیرینی هایی است که می توانید به راحتی آن را در خانه درست کرده و در ایام عید از مهمانان خود پذیرایی کنید. روغن نارگیل از دو جزء اصلی شیر عسل و پودر نارگیل تشکیل شده است. امروز در مجله دلتا آماده شده است شیرینی پل نارگیلی میپردازم.

مواد لازم برای تهیه توپ نارگیل

  • شیر با عسل 250 میلی لیتر
  • 200 گرم پودر نارگیل
  • بادام یا پسته به مقدار لازم
  • ½ قاشق چایخوری پودر

طرز تهیه توپ نارگیل

ابتدا پودر نارگیل را در ظرفی ریخته و شیر عسل به آن اضافه کنید. بهتر است شیر ​​عسل را کم کم به پودر اضافه کنید تا مخلوط خمیری شود و خیلی شیرین نشود ، سپس چند قطره پودر وانیل و هل اضافه کنید.

بادام و پسته را اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید. مقداری از مواد را برداشته و به شکل توپ درآورید.

بعد از اینکه همه مواد تشکیل شد ، گلوله ها را برای تزئین در پودر نارگیل بچرخانید یا مقداری زعفران بخارپز شده را داخل پودر بریزید. سپس خمیر را در پودر نارگیل زعفران بغلتانید تا رنگ شیرینی جذاب تر شود. روش دیگر تزئین پوشش شیرینی با شکلات است.

شیرینی ها را با شکلات بپوشانید

برای پوشاندن روغن نارگیل با شکلات ، ابتدا باید آن را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.

200 گرم چیپس شکلات تلخ را در یک کاسه مناسب در مایکروویو قرار دهید و هر 30 ثانیه یکبار آنها را چک کنید تا شکلات ذوب شود ، سپس مقداری روغن مایع به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که شکلات کاملا ذوب شده است.

گلوله های نارگیل را در شکلات آغشته کرده و با چنگال از قالب خارج کنید. آب نبات را روی سینی در یخچال بگذارید تا شکلات کاملاً سفت شود. در مرحله بعد ، 50 گرم شکلات سفید را ذوب کرده و شکل خطی آن را تزئین کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای یادگیری طرز تهیه انواع خوراکی ها ، طرز تهیه کیک کشمشی خانگی را در فر و کاسه بخوانید.

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا