آشپزی و تغذیه

سالاد لبو و انار | طرز تهیه سالاد لبو و انار | دستور پخت سالاد لبو و انار

شام یک وعده غذایی مهم است که نباید از دست داد. چه بهتر که برای شام به یک غذای سبک و مقوی فکر کنید.

سالاد لب و انار

شاید این جمله را شنیده باشید که پاییز پادشاه فصل هاست. میوه های این فصل علاوه بر طبیعت زیبا و رنگارنگ فصل ، بسیار خوشمزه و آبدار هستند ، مانند خرمالو ، انار و گیلاس. یکی از این غذاهای خوشمزه فصل ، سالاد لب است. سالاد لب و انار این یک سالاد بسیار مغذی ، خوشمزه و رنگارنگ است که می تواند میز شما را نیز تزئین کند. می توانید این سالاد را با مخلوطی از مواد مختلف و سالاد و تنوع کاملاً جدید تهیه کنید. این سالاد به راحتی در زمان کوتاهی آماده می شود. با مجله دلتا با من باش.

عناصر

  • لب متوسط ​​یا چغندر 3-4 قطعه
  • 3 تا 4 عدد انار متوسط
  • 1 عدد کلم قرمز کوچک
  • روغن زیتون به میزان لازم
  • نمک و فلفل سیاه یا قرمز به میزان لازم
  • آب لیمو تازه به میزان لازم

نحوه تهیه

مرحله اول

برای تهیه این سالاد ابتدا لب ها یا چغندرها را خوب بشویید و سپس بپزید. برای پخت لب ها نیز می توانید آنها را به روشهای معمول بخارپز کنید ، یا اگر می خواهید لب ها مزه شیرینی داشته باشند ، آنها را با کمی شکر بپزید. علاوه بر این ، می توانید سر و دم لب ها را برش دهید.

فاز دوم

سپس کمی روغن زیتون روی آن بپاشید ، آن را در فویل بپیچید و لب ها را در فر با دمای 200 درجه سانتیگراد قرار دهید تا کاملاً بپزند. پس از نرم شدن لب ها ، بگذارید کاملاً خنک شوند ، سپس آنها را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید.

سطح سوم

در این مرحله کلم قرمز را بشویید و بعد از خشک شدن آن را به نخ های نازک یا قطعات کوچک برش دهید. حالا یک کاسه متوسط ​​می گیریم و لب خرد شده ، کلم قرمز و دانه های انار را داخل آن می گذاریم و با هم مخلوط می کنیم. سپس نمک ، پودر فلفل قرمز یا سیاه ، روغن زیتون و آب لیمو را به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

چند یادداشت

علاوه بر مواد ذکر شده ، بسته به سلیقه شما ، ممکن است بخواهید سالاد لب و انار مزه ترش ، شیرین یا ملاس داشته باشد ، می توانید مقدار مواد را تغییر دهید ، هویج ، کیوی یا سرکه بالزامیک را به سالاد اضافه کنید و به آن میل کنید. بهترین طعم و رنگ در نهایت ، اگر دوست دارید ، سس مایونز یا هزار جزیره به سالاد اضافه کنید ، مواد را خوب مخلوط کرده و بگذارید چند ساعت خنک شوند تا مواد با هم ترکیب شوند.

اگر شام سبک دوست دارید ، سالاد روسی را در مجله بخوانید.

پیشنهاد مطالعهانار پلو غذاهای خوشمزه پاییزی را بخوانید.

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا