آشپزی و تغذیه

خشک کردن میوه | روش های خشک کردن میوه | طرز تهیه میوه خشک

میوه خشک منبع خوبی از مواد مغذی و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. همچنین حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است.

خشک کردن میوه ها

میوه های خشک را می توان به تنهایی یا با شکلات تلخ به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی مصرف کرد. با روش ارتباط برقرار کنید خشک کردن میوه ها ، در امتداد مجله دلتا مجلة او هست.

روش اول ، خشک کردن میوه ها در فر

یکی از ساده ترین راه ها برای خشک کردن میوه استفاده از اجاق گاز است. انتخاب میوه مناسب مهم است. نمی توانید همه میوه ها را خشک کنید. می توانید از انواع انگورهای بدون دانه از جمله انگور سیاه یا سبز ، هلو ، هلو ، زردآلو ، موز ، سیب ، انبه ، انجیر ، گلابی و حتی خرما استفاده کنید.

حتما از میوه های رسیده و سالم استفاده کنید. میوه های بد ، نارس یا نارس ارزش غذایی ندارند ، خوب خشک نمی شوند و چون حاوی قند زیادی نیستند ، طعم خوبی ندارند.

میوه را با شیر سرد بشویید. اگر پوست بعضی از میوه ها مانند سیب و هلو پوست کنده شود ، بهتر خشک می شود. در انتهای هر میوه با یک چاقوی تیز یک X درست کنید. در یک کاسه آب جوش و در ظرف دیگر آب یخ بریزید. ابتدا میوه ها را به مدت 30 ثانیه در آب جوش قرار دهید. سپس آنها را به یک کاسه آب منتقل کنید. با این کار پوست میوه از بین می رود.

میوه های بزرگ را نازک برش دهید

میوه های بزرگ باید نازک برش خورده باشند ، اما این مورد برای میوه های کوچک مانند انگور و توت ضروری نیست. البته ، شما باید انگور سنگی و توت را از وسط نصف کرده و دانه ها را خارج کنید.

روی سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و برش های میوه را به اندازه فاصله یکدیگر با هم روی سینی فر قرار دهید.

میوه ها را در فر قرار دهید

فر را با دمای 50 درجه سانتیگراد گرم کنید. بسته به نوع میوه ، درجه حرارت فر و ضخامت برش های میوه ، میوه باید 4 تا 8 ساعت در فر بماند تا خشک شود. میوه ها را مرتباً چک کنید تا از چین و چروک بودن (سوخته نبودن) مطمئن شوید. نباید عجله کنید و دمای فر را افزایش دهید تا میوه ها زودتر خشک شوند ، زیرا این باعث سوختن میوه ها و نامناسب شدن برای خوردن می شود.

برای بیرون آوردن میوه ها از فر ، باید جویدنی باشند. میوه ها باید در این مرحله لاستیکی مانند باشند اما انعطاف پذیر باشند. می توانید میوه خشک را فوراً میل کنید یا آن را به ظرفی درب دار منتقل کرده و هر زمان که دوست داشتید آن را بنوشید.

میوه خشک شده

روش دوم خشک کردن میوه در آفتاب است

بسیاری از افراد ترجیح می دهند از روش سنتی خشک کردن میوه استفاده کنند که این میوه را در معرض نور آفتاب قرار می دهد و خشک کردن میوه به این روش چند روز طول می کشد. بنابراین ، باید زمانی را انتخاب کنید که هوا برای چند روز متوالی گرم باشد.

میوه ها را به یک شبکه از جنس استنلس استیل باروک تفلون منتقل کنید. میوه ها را به راحتی با یک شبکه نازک بپوشانید. قرار دادن میوه روی آجرها نیز باعث بهبود جریان هوا به میوه شده و روند خشک شدن میوه را تسریع می کند. فویل آلومینیومی را زیر سینی قرار دهید تا نور بیشتری منعکس شود و میوه سریعتر خشک شود. شب سینی را در فضای بسته قرار دهید ، جایی که هوای خنک بتواند رطوبت میوه را برگرداند.

میوه خشک شده

روش سوم خشک کردن میوه با خشک کن میوه است

میوه خشک را در دمای 75 درجه سانتی گراد قرار دهید. میوه ها را به صورت تک لایه روی دستگاه پخش کنید. مقدار دقیق میوه خشک با توجه به نوع و ضخامت آن متفاوت است ، اما معمولاً ظرف یک تا دو روز آماده می شود. بعد از 24 ساعت اول ، میوه ها را چک کنید تا از خشک شدن بیش از حد آنها جلوگیری کند. بعد از آن هر 6 تا 8 ساعت به آنها سر بزنید.

پیشنهاد مطالعه: برای یادگیری طرز تهیه انواع غذاهای خوشمزه ، در مورد تهیه گوجه فرنگی خشک و یک پودر گوجه فرنگی کاربردی و مقوی بخوانید.

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا