آشپزی و تغذیه

انواع ته دیگ | طرز تهیه ته دیگ مجلسی | چگونه ته دیگ درست کنیم

ته دیگ یک قسمت جالب از غذاهای ایرانی است و در بسیاری از مهمانی ها با غذا یا پیش غذا سرو می شود و طرفداران زیادی دارد.

انواع دیگ بخار

برای تهیه انواع به سرنوشت می توانید از انواع نان و سبزیجات استفاده کنید. اگر می خواهید ته دیگ را به صورت کپک زده و آسان جدا کنید ، باید از تابه های نچسب استفاده کنید و از طرف دیگر ، روغنی که در ته قابلمه می ریزید باید اجازه داده شود کاملا گرم شود. در این مقاله از مجله دلتا مجلة انواع ته دیگ آموزش داده شد.

ته کاسه ای با طعم زعفران

یک نوع ته دیگ ته برنج است. برنج را آبکش کرده و نصف فنجان روغن مایع ، نصف فنجان آب سرد و نصف فنجان زعفران سرخ شده را در ته قابلمه بریزید ، سپس برنج آبکش شده را روی آن بریزید و یک کتری را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید تا برنج پخته شده و ته دیگ حل و فصل می شود.

انواع ته دیگ زعفرانی ته دیگ

ته دیگ کدو تنبل خوشمزه

کدو سبز را پوست بگیرید ، آن را رنده کرده و آب آن را بگیرید. کدو سبز را پوست بگیرید ، آن را رنده کرده و آب آن را بگیرید. در این مرحله ، کمی نمک و روغن به ته ظرف اضافه کنید. کدو تنبل قالب را در ته قابلمه قرار دهید. کمی روغن روی آن بریزید و برنج را روی آن بریزید و اجازه دهید تخمیر شود.

ته کدو تنبل از انواع گلدان ته دیگ

ته سیب زمینی

کف قابلمه کمی روغن می ریزیم و سیب زمینی ها را روی آن می گذاریم ، سپس برنج آبکش شده را روی آن می ریزیم. هنگام تهیه ته این قابلمه ، سیب زمینی ها نباید خیلی نازک باشند.

ته سیب زمینی

ته اسفناج

برگهای تازه اسفناج را در ته گلدان قرار دهید. یا اسفناجی را که برای بورانی درست کرده اید فشرده کنید و آن را در ته ظرف قرار دهید. روی آن برنج ریخته و بپزید.

اسفنج اسکویش کردن

کاهو

ته قابلمه روغن می ریزیم و یک یا دو لایه کاهو روی آن می ریزیم ، سپس برنج را روی آن می ریزیم و می گذاریم بخارپزد. ته کاهو برای سبزی پلو بسیار مناسب است.

کاهو

بدون شک ته دیگ یکی از جذاب ترین و مهیج ترین قسمتهای غذاهای ایرانی است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تهیه انواع غذاهای خوشمزه را بیاموزید سفاهت زعفران و عطر خواندن است

برنامه را بارگیری کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا